Jaki prezent wybrać dla niemowlaka? (0-12 miesięcy)

Święta Bożego Narodzenia, urodziny, czy też inne specjalne okazje zazwyczaj kojarzą nam się z prezentami. Jednak nie zawsze wiemy, co kupić — w szczególności, jeśli myślimy o prezencie dla niemowlaka. Z tego artykułu dowiesz się, jakie w naszej opinii byłyby najlepsze prezenty dla niemowląt, czyli dzieci w wieku od 0 do 12 miesięcy.

Jaki powinien być prezent dla niemowlaka

W pierwszym miesiącu dzieci dopiero zaczynają rozpoznawać kształty i kolory, a głównie ze światem porozumiewają się za pomocą płaczu i odgłosów. Najbardziej rozwiniętym zmysłem jest wtedy dotyk (szczególnie usta i język) i dzieci już od pierwszego miesiąca poznają świat za pomocą wkładania przedmiotów do ust.

Podczas trzeciego miesiąca rozwoju, dzieci już zaczynają być coraz bardziej ruchliwe. Odpychają się stópkami od podłoża, wodzą wzrokiem za przedmiotami i zaczynają powoli chwytać przedmioty, które po chwili wypadają im zazwyczaj z rączki. Oprócz tego doskonale słyszą i potrafią lokalizować źródła dźwięku.

Od szóstego do dwunastego miesiąca niemowlę zaczyna już się coraz bardziej intensywnie przemieszczać. Preferuje też przebywanie w pozycji siedzącej zamiast leżącej, jest ciekawskie, a jego sprawność motoryczna staje się już o wiele bardziej funkcjonalna. Oznacza to, że w przypadku prezentu dla niemowlaka w tym wieku można już pozwolić sobie na bardziej skomplikowane prezenty.

Najlepsze prezenty dla niemowlaka w wieku 1-6 miesięcy

  • Gryzak — dziecko poznaje świat głównie poprzez usta i język. Dlatego też silikonowe gryzaki będą dla nich odpowiednie do nauki chwytania, a dodatkowo będą mogły w bezpieczny sposób wkładać je do ust. Oprócz tego dziecko w wieku 6 miesięcy już powoli zaczyna ząbkować, więc gryzak na pewno będzie przydatny.
Zobacz gryzaki dostępne w naszym sklepie.
gryzak mombella dla noworodka i niemowlaka

  • Grzechotka - jako, że dzieci w tym wieku mają już świetnie rozwinięty słuch, warto jest zakupić im małą grzechotkę. Dobrze jest zadbać również o to, aby była ona dostosowana do wkładania do ust i bezpieczna dla dziecka.
Grzechotka Króliś Felicia będzie idealnym prezentem dla dziecka pod choinkę.
Grzechotka Króliś Gelcia dla dziecka

  • Miś - misie to zawsze świetny prezent dla dzieci. Polecamy kupować maskotki, które są z pewnych źródeł i dobrej jakości. Mimo rygorystycznych przepisów nadal można znaleźć na rynku misie stworzone z tkanin szkodzących skórze dziecka. Kupując w naszym sklepie masz pewność jakości i produktów posiadających odpowiednie certyfikaty.
Misio Boo Szeleścik oprócz funkcji przytulania, będzie również świetną stymulacją sensoryczną dla maluszka.
szeleszczący mis buu mom's care

szeleszczący mis buu mom's care

  • Karuzela do łóżeczka - Dzieci w tym wieku podążają wzrokiem za przedmiotami i są bardzo ciekawe świata. Dlatego też karuzela do łóżeczka i kołyski będzie dla nich świetnym prezentem.

  • Zawieszki do karuzeli - Karuzelę można też uzupełnić o specjalne zawieszki. Jeśli chcemy kupić dziecku mały drobiazg to znajdziemy tego typu zawieszki w bardzo przystępnych cenach. Często można ich używać bez karuzeli i przyczepić bezpośrednio do łóżeczka, czy też wózka i nosidełka.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wiele zawieszek do karuzel i łóżeczek, które idealnie spełnią swoje zadanie rozwoju i zabawienia dziecka.
zawieszki do karuzeli i łóżeczka


  • Mata edukacyjna dla dziecka - Maty edukacyjne dla niemowlaków są bardzo popularne w praktycznie każdym domu z dziećmi w tym wieku. Wystarczy położyć dziecko na takiej macie, a będzie się bawić zawieszkami i piszczeć z radości.

  • Ubranka dla bobasów — ubranka dla bobasów są bardzo słodkie, a co więcej są też świetnym prezentem. Możemy kupić czapeczkę, skarpetki, body, spodnie, czy też śpioszki.

  • Karty kontrastowe — Karty tego typu są pełne kontrastów i świetnie przyciągają uwagę dziecka. Można je zawiesić nad łóżeczkiem lub też pokazywać niemowlakowi podczas wspólnej zabawy. Przyciągną uwagę maluszka i rozwiną go pod względem rozpoznawania kształtów.


Karty kontrastowe również znajdziesz w naszym sklepie internetowym.
Karty kontrastowe do zabawy i rozwoju

Idealne prezenty dla niemowlaków w wieku 6-12 miesięcy


  • Książki z bajkami — Mimo tego, że niemowlaki w tym wieku jeszcze nie rozumieją w pełni bajek, czy też książeczek to i tak będą one świetnym pomysłem na prezent. Zawierają one piękne obrazki, które przyciągną uwagę dziecka. Co więcej, czytanie dziecku już w tak młodym dziecku jest świetnie spędzonym czasem — zarówno dla rodzica, opiekuna, jak i maluszka jednocześnie.

W naszym sklepie znajdziesz wiele pięknych bajek i książeczek z bogatymi ilustracjami, które zaciekawią każdego maluszka.
książeczki i bajki z bogatymi ilustracjami

  • Zabawki do wspólnej zabawy — Dziecko jest już coraz bardziej ruchliwe i sprawne. Dlatego też w takim wieku można pozwolić sobie na bardziej skomplikowane zabawki. Będą one świetnym wyborem, ponieważ nie dość, że rozwiną dziecko to i zapewnią masę zabawy dla niemowlaka i rodzica jednocześnie.

Przygotowaliśmy osobną kategorię, w której znajdziesz wiele zabawek do wspólnej zabawy — zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą certyfikowanych zabawek dla niemowlaków już teraz!


Podsumowanie — jaki prezent dla niemowlaka

To jaki prezent dla niemowlaka wybrać, zależy od wieku dziecka. Należy dostosować prezenty do jego wieku i możliwości. Dziecko w wieku 1-3 miesięcy nie będzie zainteresowane klockami, tak samo jak niemowlę w wieku 12 miesięcy nie będzie chciało przebywać na macie do zabawy.

Inną opcją na prezent tego typu jest po prostu wspomożenie rodziców w zakupie potrzebnych przedmiotów takich jak pampersy, poradniki, poduszki do karmienia, kosmetyki dla mam i inne tego typu przedmioty, które ułatwią im zajmowanie się dzieckiem.

Jednak myśląc o prezencie dla niemowlaka, warto jest pamiętać o tym, że największym prezentem jaki możemy dać dziecku jest nasz czas, uwaga i wspólna zabawa. Żaden przedmiot nie zastąpi bliskości i kontaktu z najbliższymi - jedynie sprawi, że będzie on ciekawszy dla maluszka.

Może Cię również zainteresować: Zimowa pielęgnacja skóry niemowlaka. Jak o nią zadbać?

Powrót do blogu