WAKACYJNY "MUST HAVE"!

Sezon wakacyjny w pełni – czas na letnią wyprawkę dla naszego malucha!

 

Co powinno znaleźć się w letniej garderobie? Jakie zabawy i atrakcje przysporzą najwięcej frajdy?
O czym warto pamiętać podczas letnich wojaży?

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na każde z tych pytań!


Każdego roku przybywa wiele nowości, jednak to właśnie topowe produkty nie dają o sobie zapomnieć. Nic dziwnego, są świetne!

 

Słoneczko – pamiętaj o ochronie!

Lato obfituje w dni pełne promieni ciepłego słoneczka – dlatego zacznijmy od kremu z filtrem. To podstawa.  Jest niczym niewidzialny płaszczyk ochronny dla skóry naszego malucha. Dzięki niemu nie tylko zadbamy o odpowiednie nawilżenie delikatnej cery, ale również ochronimy ją przed niechcianymi poparzeniami.

 

Co by główka nie bolała…

 

Planując zabawy na świeżym powietrzu warto pamiętać o… odpowiednim nakryciu głowy!
A tutaj otwiera się przed nami szeroki wachlarz możliwości – bucket hat, lniane, bawełniane czy muślinowe chusteczki z daszkiem, kaszkietówki lub tradycyjne opaski.
Zdecydowanie w tej kwestii mamy w czym wybierać.

 

Bo jak patrzeć na świat to przez różowe okulary!

 

Jeśli chodzi o modne gadżety – tutaj bezapelacyjnie trzeba wspomnieć o okularach przeciwsłonecznych. Atrakcyjne wzory i mnóstwo kolorów sprawia, że możemy je dobrać do każdej stylizacji, bądź preferencji dziecka. Każdy maluszek znajdzie coś dla siebie.

 

Daj mi nogę, daj mi nogę… 😊

 

Zadbaliśmy już o odpowiednią ochronę skóry i główki naszej pociechy. W takim razie przejdźmy do stópek! Ahh te urocze stópeczki – kocha je każdy rodzic! Przewiewne obuwie z pewnością poprawi samopoczucie podczas dnia pełnego wrażeń. Tutaj do wyboru mamy sandałki, crocsy, klapki lub japonki. Ale wybór należy do dzieciątka, a dokładnie od tego w czym najwygodniej będzie mu tuptać! W końcu chcemy uniknąć tego czego każde stópki nie lubią, czyli obtarć, poślizgu, czy ucisku. Wygoda to podstawa!

 

Jest wygodnie, tak więc czas na zabawę!

W kwestii zabawek, jak powszechnie wiadomo gusta są różne i o nich się nie dyskutuje. Dlatego potraktujcie te przykłady jako luźne sugestie. Przecież każdy maluszek jest inny!

 

Zbudujemy nasz dom na piasku…

 

Zacznijmy od piaskownicy – tam maluch może być architektem i budować wieżowce, drapacze chmur i zamki z fosą, może być również kucharzem i gotować najpyszniejsze potrawy z piasku, kamyczków i roślin. Dzięki wyobraźni mogą tworzyć prawdziwe cuda. To zdecydowanie atut naszych pociech. Idealne miejsce na rozwój jego kreatywności i motoryki.

 

Kroplą deszczu namaluję Cię…

 

Myślę, że nie zdziwi nikogo kolejny przystanek naszych atrakcji, a mianowicie basen!
Nie ma nic lepszego niż orzeźwiająca kąpiel, delikatna bryza i chłodne krople podczas gorących dni. To niewątpliwie jedna z ulubionych dziecięcych rozrywek. Jeśli dorzucimy dmuchane koła, zabawki oraz np. fontannę tryskającą wodą możemy być pewni, że nasze dzieci szybko z niego nie wyjdą. A to oznacza jedno – długa zabawa malucha – czas na odpoczynek rodzica!

 

Klasyka też jest fajna!

Nadszedł czas na odrobinę klasyki, która będzie podsumowaniem dzisiejszego rankingu zabaw. Huśtawki, zjeżdżalnie, tablice manipulacyjne, drabinki – to tylko niektóre z większych „zabawek”, które możemy zapewnić dziecku w ogrodzie. Zawsze będą cieszyły się popularnością wśród dzieci w każdym wieku. A my będziemy mieć pewność, że zapewniamy naszym maluchom czas pełen frajdy i odpowiedniej aktywności na świeżym powietrzu.

Czas na małą zabawę! Udanych wakacyjnych wojaży!

Powrót do blogu